Tierra Verde

Tierra Verde je česko-slovenská firma, jejíž produkty můžete znát pod značkami Yellow&Blue, Tierra Verde, Casa Organica, Mama Natura, Catz&Dogz a Gaia Cup. Mezi výrobky můžete najít ekologickou drogerii, tělovou kosmetiku, osvěžovače vzduchu, tašky, sáčky a ručníky z biobavlny, menstruační kalíšky, úterky, žínky a kartáče a ekologické prací, čistící a deodorizační prostředky pro chovatele domácích zvířat.

V rámci své filozofie firma přichází s alternativními postupy výroby a produkty se snahou o udržitelnost a zachování zdrojů a krásy přírody pro život budoucích generací. V rámci True Eco, tedy principů skutečně ekologického života, v Tierra Verde zkoumají podstatu ekologických problémů a postupně nachází jejich řešení, protože si plně uvědomují, že svým chováním přímo ovlivňujeme život na naší planetě a její budoucnost. A právě kvůli tomu vytváří produkty, které jsou v přírodě téměř 100% rozložitelné a díky nimž můžeme všichni žít ohleduplněji, šetrněji a zodpovědněji. Všechny suroviny a materiály jsou vybírány tak, aby co nejméně zatěžovaly zdraví lidí i planety, používají se převážně lokální suroviny a dováží se pouze takové, které u nás nejsou dostupné, při výrobě je používána revitalizovaná voda, výrobky neobsahují barviva, průmyslová pěnidla, anionaktivní tenzidy, syntetické parfémy, ropné deriváty a netestují se na zvířatech.

Produkty Tierra Verde jsou ekologické, koncentrované a snadno odbouratelné a díky svému šetrnému složení jsou vhodné i pro citlivou pokožku. I z těchto důvodů je firma nositelem mezinárodně uznávaného certifikátu Eco Garantie. Navíc patří mezi průkopníky bezobalové drogerie a celkově minimalistického přístupu k tvorbě obalů. Drogerii prodávají ve vratných kanystrech a kbelících, které jsou opakovaně znovu a znovu využívány. Obalové odpady, které vznikají při výrobě, znovu zpracovávají a vytváří z nich tašky, obaly na knihy a sešity, obálky a složky na dokumenty, snaží se jít cestou opravdového zero waste.

U nás v bezobalovém obchodě si můžete pořídit např. stáčené mýdlo, prací gel, šampon, mýdlové vločky či žlučové mýdlo.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další příspěvky

Uncategorized

Tierra Verde

Kolikrát denně si umyjeme ruce? Jak často doma pereme prádlo a uklízíme? A jaké prostředky k tomu používáme? Na tom všem totiž opravdu záleží, protože tím přímo ovlivňujeme přírodu kolem nás. Je velmi důležité hledat a používat takové produkty, které jsou k přírodě co nejšetrnější a ideálně plně rozložitelné, abychom za sebou zanechávali co nejmenší ekologickou stopu. Každý z nás může zdánlivě malými krůčky přispět ke zdraví naší planety. Proto bychom Vás dnes rádi představili společnost Tierra Verde.

Dodavatelé

čokoládovna LíLá – Petr Gurecký

Nejedná se o tradiční ani obecně známou značku čokolády. Līlā je malou rodinnou čokoládovnou z Podkrkonoší, konkrétně ze Staré Paky. Čokoládu jsme začali ručně vyrábět v roce 2016 pro vlastní potřebu, protože nám to přišlo zajímavé, zábavné a hlavně pro naše chuťové buňky již zcela nezbytné. Jedná se o hru s chutí různých druhů kakaových bobů a jejich kombinací. Přístupem k celému procesu a snahou o co nejlepší výsledek vkládáme do každé čokolády kousek sebe a díky tomu je chuť naší čokolády specifická a neopakovatelná.