Nabídka lokálních biopotravin v Semilech

Milí,

tímto příspěvkem Vás chceme seznámit s tím, k čemu bychom Vás v případě zájmu rádi přizvali. Sdělení je poněkud delší, a tak prosíme o trochu Vašeho času k přečtení.

Jsme čtyři příznivci zdravě a férově vypěstovaných či vyrobených potravin a rádi bychom podpořili jejich místní pěstitele či výrobce a vytvořili smysluplnou cestu, jak je dostat ke spotřebitelům.

Budeme nabízet čerstvé biopotraviny (především zeleninu) od farmářů a producentů z našeho okolí.

Letos budou dvě možnosti (lze využít obě), jak je získat.

Odběrné místo bude v obou případech v čajovně U Robinsona (Josefa Hory 22, Semily).

  1. Možnost výběru z jednorázových nabídek přes zaslaný objednávkový formulář

Nabídneme čerstvou zeleninu (příp. jiné produkty) v biokvalitě od lokálních ekologických farmářů, kterými budou:  Agnes Murbach (Fořt), Benjamin Emeriaud (Nová Ves n. Pop.), příležitostně Petr Dolista (Nová Ves n. Pop.), pan Lemberk (Kozojedy), Vojtěch Drahoňovský (statek Cidlina), Anička Hudská (Klokočí) a jiní.

Nabídka bude probíhat od května do listopadu (možná i v zimě) a sestavena bude podle momentální úrody farmářů. V jarních a letních měsících nebude ještě příliš pestrá a častá (1-2x měsíčně), od pozdního léta plánujeme bohatší nabídku každých 14 dní.

Těšit se můžete na: saláty, špenát, jahody, čerstvé bylinky, česnek, cibuli, mrkev, červenou řepu, rajčata, cukety, okurky, fazolky, ovoce (hlavně jablka) a jiné produkty (vejce, mléčné výrobky, chleba).

  1. Možnost připojit se ke KPZ farmy Lukava

Kdo chce i nadále využívat systém KPZ (Komunitou Podporované Zemědělství) a dostávat pravidelně pestřejší sortiment sezónní zeleniny, může se letos připojit ke KPZ farmy Lukava z Jindřichovic pod Smrkem.

Lukava nabízí dovozy jednou za 14 dní (od poloviny května do října) Podmínkou vzniku odběrného místa v Semilech je alespoň 10 odběratelůPřihlásit se je nutné do konce dubna (počet míst je omezen).

Přihlášku naleznete zde.

Více informací o farmě je zde.

Za skupinu KPZ bude s farmou i podílníky komunikovat Martina Vondrová (728 856 159).

Vzhledem k práci spojené s organizací KPZ v místě výdeje (příprava a úklid místa, převzetí dodávky, dohled nad výdejem, komunikace s farmou) budeme od každého odběratele vybírat 250,- Kč za sezónu na pokrytí těchto organizačních záležitostí.

Pro zájemce z Nové Vsi n. Pop. (případně z Lomnice n. Pop.) se můžeme společně pokusit nalézt způsob, jak efektivně převážet produkty ze Semil do Vsi.

Závěrem

Naše jednorázové nabídky budeme směřovat do týdnů, kdy se nebude konat závoz KPZ, abyste mohli tyto dvě možnosti smysluplně kombinovat.

V případě nejasností či dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těm, kteří si nepřejí být informováni o našich aktivitách a nabídkách, se omlouváme za tento nevyžádaný email. Dejte nám prosím vědět a vyřadíme vás z adresáře.

Děkujeme za Váš čas a případný zájem a přejeme krásné dny!

Benjamin Emeriaud

Lenka Bauerová

Martina Vondrová

Terezie Dubinová

Sdílejte:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další příspěvky

Uncategorized

Tierra Verde

Kolikrát denně si umyjeme ruce? Jak často doma pereme prádlo a uklízíme? A jaké prostředky k tomu používáme? Na tom všem totiž opravdu záleží, protože tím přímo ovlivňujeme přírodu kolem nás. Je velmi důležité hledat a používat takové produkty, které jsou k přírodě co nejšetrnější a ideálně plně rozložitelné, abychom za sebou zanechávali co nejmenší ekologickou stopu. Každý z nás může zdánlivě malými krůčky přispět ke zdraví naší planety. Proto bychom Vás dnes rádi představili společnost Tierra Verde.

Dodavatelé

čokoládovna LíLá – Petr Gurecký

Nejedná se o tradiční ani obecně známou značku čokolády. Līlā je malou rodinnou čokoládovnou z Podkrkonoší, konkrétně ze Staré Paky. Čokoládu jsme začali ručně vyrábět v roce 2016 pro vlastní potřebu, protože nám to přišlo zajímavé, zábavné a hlavně pro naše chuťové buňky již zcela nezbytné. Jedná se o hru s chutí různých druhů kakaových bobů a jejich kombinací. Přístupem k celému procesu a snahou o co nejlepší výsledek vkládáme do každé čokolády kousek sebe a díky tomu je chuť naší čokolády specifická a neopakovatelná.